ساخت و نصب اسکلت فلزی و بتنی
ساخت و نصب اسکلت فلزی و بتنی
جولای 10, 2019

بازسازی و نوسازی
ساختمان و آپارتمان

ساخت و ساز خانه

ساخت و ساز خانه میبایست بر اساس استاندارد ساختمانی و نیاز و خواسته مشتری بصورت کامل و اصولی انجام پذیرد . بازسازی ساختمان شامل : بازسازی خانه ، بازسازی مطب ،بازسازی اداره، بازسازی دفتر کار ، بازسازی دفتر، باز سازی ویلا ،باز سازی کافی شاب و طراحی در بخش های نمای ساختمان ودکوراسیون داخلی وخارجی از جمله دکوارسیون شیشه ای ،کامپوزیت ،سنگهای تزینی، منظم ،انتیک ، اسفالت ایزگام ،قیر گونی ،لوله کشی اب ، نصب پکیج و شوفاز و آبگرمکن کلیه خدمات عمرانی توسط متخصصین تکنولوژی مهندسین معماری ومهندسین عمران و پیمانکاران حرفه ای با مصالح خوب و مرغوب و حداقل هزینه در کوتاه ترین زمان مکمن صورت می پذیرد در بخش های باز سازی که شامل تخریب ،مقاوم سازی ، تیغه بندی ، گچ کاری ، محوطه سازی ، کاشی سرامیک ،تعویض درب پنجره ، اسفالت و ایزگام ، لوله کشی اب ، برق و روشنایی ، وهمه چیزسیتم های سرمایشی و گرمایشی میگردد . در گام نخست مراحل بازسازی و اجرا و انجام مشاوره های لازم توسط مهندسین و متخصیصن جهت بررسی های اولیه ضمن در نظر گرفتن کلیه موارد مورد خواست کارفرما شامل بازدید از پروژهای نخست انجام گرفته شده توسط این شرکت مشاوره و ارایه طرح های مختلف در حضور چگونگی بازسازی .و نیازهای کارفرما قیمت اجرا با توجه به نیازهای اعلامی و همچنین بودجه مورد نظر و انجام کار در زمان مورد تهود ودر نهایت وعقد قرار دادو دریافت پیش پرداخت جهت شروع اجراع پروژه میباشد ، مرحله بعدی شامل تخریب و بازسازی /تخریب بصورت اصولی شامل تخریبسقف ، دیوارها و ستون ها ،کف چهار چوب ها ،ومسیرهای لوله کشی وقطع اتصالات سیتم های سرمایشی وگرمایشی،تخریب سیم کشی ها این مرحله ازحساسیت ویژه برخورد دار بوده ومیتواند خطر افرین باشد ، لذا ساختمان باید از نظر سال ساخت ، فرسودگی بافت و نقاط قوت و ضعیف ان مورد برسی و تجربه وتحلیل قرار گرفته وزیر نظر کارشناسان و متخصصین وتوسط پیمانکار حرفهای وبا تجربه وبار رعایت کامل اصول ایمنی انجام پذیرد مرحله بعدی حمل نخاله ها و اجام زیر ساخت های لازم جهت لوله کشی سیتم های سرمایشی وداکت کشی سیتم های مورد نیاز اعم از برق کشی پریز، برق ،انتن تلویزیون ،ماهواره وسپس بازسازی کف ساختمان از قبیل سیمان کاری ، چهار چوب ها ، کف سرویس ها و آشپزخانه ، ایزگام کف اشپزخانه ، کف سرویس ،انجام امور مربوطه به گچ بری وگچ کاری ، مسیرهای مربوط به لوله ها ، وداکت ها ،برق،چهار چوبها و غیرمسیر سیمان کاری دارد و مربوط سایر امور مربوطه در قالب جدول زیر انجام می پذیرد .

کامپوزیت

به طور کلی کامپوزیت به ماده‌ای اطلاق می‌شود که از دو فاز ماتریس و تقویت‌کننده تشکیل شده باشد، در واقع به ترکیب ماتریس با الیاف (یا ماده تقویت‌کننده یا پرکننده ) زیر ۵ درصد کامپوزیت گفته می‌شود. ماتریس با احاطه کردن تقویت‌کننده، آن را در محل نسبی خودش نگه می‌دارد. تقویت‌کننده موجب بهبود خواص مکانیکی ساختار می‌گردد. به‌طور کلی تقویت‌کننده می‌تواند به صورت فیبرهای کوتاه یا بلند و پیوسته باشد.

به‌طور کلی مواد کامپوزیتی دارای مزایای زیر هستند:

1. مقاومت مکانیکی بالا نسبت به وزن آن 2. مقاومت بالا در برابر خوردگی 3. خصوصیات خستگی عالی نسبت به فلزات 4. خواص عایق حرارتی بسیار خوب 5. به دلیل صلبیت بیشتر، تحت یک بارگذاری معین، خیز کمتری (بعضاً ده‌ها برابر کمتر) نسبت به فلزات دارند 6. استحکام بالا 7. نسبت حجم به وزن کم 8. سبک بودن (گاهی تا چندین برابر مستحکم تر از فولاد، با وزنی، چندین برابر کمتر از آن) 9. هزینه کمتر و صرفه‌جویی اقتصادی بالا

از طرفی مشخصات ابعادی ورق‌های کامپوزیت به شرح زیر است:

عرض استاندارد ۱۲۲۰ میلی‌متر و عرض حداکثر ۱۵۵۰ میلی‌متر طول استاندارد ۲۴۴۰ میلی‌متر و طول حداکثر ۶۰۰۰ میلی‌متر ضخامت از ۳ تا ۶ میلی‌متر هر متر مربع از پانل آلومینیوم فقط 5/3 تا ۵/۵ کیلوگرم وزن دارد که در خصوص ایمنی در مقابل زلزله و حمل و نقل آسان مؤثر است.

خاطر نشان می شود به لحاظ فنی سه مرحله از تنش روی کامپوزیت‌ها وجود دارد:

 میکرومکانیکال یا تنش منطقه‌ای که همان محاسبه بر اساس تفاوت‌های موجود میان فازهای پیوسته الیاف، ماتریس و در برخی از موارد فصل مشترک تقویت‌کننده و ماتریس حباب‌های هواست.  تنش لایه‌ای که محاسبه بر اساس همگن انگاشتن هر لایه مجزا یا گروهی از لایه هاست. به این ترتیب که الیاف و ماتریس طوری آمیخته‌اند که دیگر فاز مجزایی وجود ندارد.  برآیند تنش یک لامینیت N یا برآیند ممان یک لامینیت M عبارتست از متوسط تنش لایه‌ها در ضخامت آن لامینیت. همچنان که کامپوزیت کارکرد مناسب و مقاوم و مقرون به صرفه ای دارد، ولی به هنگام کار کردن با کامپوزیت‌ها باید به صورت تخصصی به علائم و تنش های وارده توجه ویژه ای شود. چراکه اختلاف بین مقاومت‌های فشاری و کششی ممکن است چند برابر هم و اختلاف بیشتری میان مقاومت‌های برشی منفی و مثبت وجود داشته باشد، که توجه با این نکات این امر، تاثیر به سزایی در مقامت و استحکام کامپوزیت دارد. در واقع علی‌رغم موارد سنتی که علائم در آن‌ها از اهمیت کمی برخوردار است، در کامپوزیت‌ها اشتباه در علائم، نتایج بسیار وخیمی دربر خواهد داشت. به همین سبب شرکت آپادانا افتخار دارد با تیم متخصصین طراحی و تیم اجرایی مجرب خود، خاطری ایمن برای شما ایجاد کرده و طراحی بی نقص خود را تا مرحله ی اجرا و تحویل، پشتیبانی می کند.

نحوه ی اجرای سقف کامپوزیت

برای اجرای سقف کامپوزیت، معمولا از پروفیل های فولادی از نوع IPE و CPE (لانه زنبوری) و در سازه های بزرگ از مقاطع تیر ورق استفاده می شود، به این ترتیب که با اتصالات مفصلی به تیر های اصلی متصل شده و بعد از اجرای قالب بندی چوبی، بین تیرچه ها و آرماتورگذاری روی آن ها، بتن ریزی سقف انجام می گیرد. در این نوع سقف برای عملکرد بهترکامپوزیت که درواقع ایجاد یکپارچگی بین پروفیل های فولادی و دال بتنی می باشد، لازم است تا به وسیله ی یک المان ثانویه، تنش های برشی، بین این دو قسمت منتقل شود. این المان ثانویه که آن را با نام برشگیر می شناسیم، غالبا به شکل ناودانی یا گل میخ اجرا می شود. شاید برایتان سوال باشد، شمع بندی و ایجاد هزینه های اضافی در سقف کامپوزیت نیاز است؟!؟ پس از نصب تیرهای فولادی و بتن ریزی دال، در سقف های کامپوزیت مدت زمانی طول می کشد تا بتن به مقاومت کافی و مورد نظر ما برسد، در این مدت بارهای وارده باید توسط تیر فولادی و یا شمع بندی موقت تحمل شوند. در واقع اگر از شمع بندی زیر تیرچه ها استفاده شود، وزن تیر فولادی و دال بتنی خیس توسط شمع ها تحمل شده و می توان از تیر فولادی ضعیف تری استفاده کرد. ولی باید به این نکته توجه کرد بنا به خواست خود و با داشتن یک تیم حرفه ای و متخصص کنار خودتان می توانید، هزینه های اضافی و مشکلات اجرایی احتمالی ناشی از استفاده ی شمع ، در پروژه خود کم کنید. شرکت آپادانا همان همیار متخصص شماست که می تواند شرایط را بنا به سلیقه و خواست شما، کاملا تضمین شده تغییر دهد و مشکلات را برطرف کند.

در واقع به این منظور یک نیروی متخصص شرایط را به نحو زیر طراحی می کند:

اگر از شمع بندی زیر تیرچه ها استفاده نشود، تیر فولادی باید به تنهایی وزن خود و بتن خیس و وزن قالب ها را تحمل کند. پس از کسب مقاومت نهایی بتن ، عملکرد مرکب تیر فولادی و بتن شروع شده و وزن دال بتنی توسط تیر مرکب تحمل می شود.

برای جمع بندی بحث درباره دیتیل ها و الزامات اجرای سقف کامپوزیت می توان نوشت :

 نیاز به بلوک های پر کننده : ندارد  نیاز به قالب بندی بین تیرچه ها : دارد  امکان اجرای چند سقف به صورت همزمان : ندارد  فواصل متداول بین تیرچه ها : ۸۰ تا ۱۲۰ سانتی متر  ضخامت متداول دال بتنی : ۸ تا ۱۰ سانتی متر  نیاز به کلاف عمود بر تیرچه ها : ندارد  نیاز به برشگیر : گل میخ و یا ناودانی باید ذکر شود که در سقف های کرمیت و سقف های تیرچه بلوک نیاز به کلاف عمود بر تیرچه می باشد.

شرکت آپادانا با نیروی های متخصص خود مراحل طراحی کامپوزیت‌ها را به شرح زیر انجام می دهد:

1. گردآوری اطلاعات، در خصوص کاربرد قطعه (نیروهای استاتیک، دینامیک و شرایط محیطی) 2. مشخصات اولیه قطعه (مواد، ابعاد و چیدمان لایه‌ها) 3. زمان و هزینه انجام کار 4. بررسی روش‌های محاسباتی (تحلیل و عددی) 5. شناسایی روش‌های ساخت 6. نحوه مونتاژ (روش‌های اتصال قطعات) 7. بهینه‌سازی (وزن کم، استحکام بالا و هزینه پایین) که این شرکت با توجه به اهمیت جلب رضایت و رعایت حقوق طرف مقابل در هر مرحله از انجام کار، بهترین کیفیت طراحی را با بالاترین دقت و نازل ترین قیمت، در نظر گرفته و اجرا می کند.

نمای کامپوزیت

اگر به دنبال یک نمای امروزی ، مدرن و زیبا هستید، نمای کامپوزیت را به شما پیشنهاد می کنیم. نمای کامپوزیت شامل دو ورق آلومینیومی است که مابین آنها لایه ای پلاستیکی پلی اورتان قرار دارد و به روش اکستروژن به هم پرس شده اند.

انواع روش اجرای نمای کامپوزیت :

نمای کامپوزیت به سه روش زیر اجرا می شود 1. روش فیکس (Fix) 2. روش سوپر فیکس (Super Fix) 3. روش هنگ (Hang)
همان طور که گفته شد این نما کاملا مدرن بوده و اجرای آن یک تیم حرفه ای و مجرب را می طلبد، که شرکت آپادانا با بالاترین راندمان کاری در اختیار شما قرار می دهد، چرا که در تمام روش های نصب بالا، در ابتدا باید روی نمای ساختمان آهن کشی یا در اصطلاح شاسی کشی شود. سپس با توجه به هر کدام از روش های بالا پروفیل های آلومینیومی طبق نقشه نصب می شود و سپس ورق های کامپوزیت آلومینیوم به روی این پروفیل ها نصب می شوند. که کاری بسیار مهم و دقیق و حساس است. که اگر متخصص این کار را انجام ندهد با ایجاد فاصله بین نما و دیوار پیرامونی آن، محیطی برای اسکان حشرات ایجاد کرده اید! نیرو های متخصص و مجرب اجرایی ما با تجربه و سابقه ی بالا و همچنین روش اجرایی دقیق شما را برای لذت بردن از مزایای نمای کامپوزیت همیاری می کنند.

مزایای نمای کامپوزیت

 از مهمترین مزایای نمای کامپوزیت سبک بودن شگفت انگیز آن است.  سرعت اجرای بسیار بالایی دارد.  رنگ بندی متنوعی دارد که به اشکال گوناگونی می توان اجرا کرد. در نهایت این شما هستید که با انتخاب هوشمندانه ی یک تیم مناسب و متخصص، می توانید با خاطری آسوده از مزایای کامل این سیستم سازه ای لذت برده و رضایت و اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید.  از مهمترین مزایای نمای کامپوزیت سبک بودن شگفت انگیز آن است.  سرعت اجرای بسیار بالایی دارد.  رنگ بندی متنوعی دارد که به اشکال گوناگونی می توان اجرا کرد. در نهایت این شما هستید که با انتخاب هوشمندانه ی یک تیم مناسب و متخصص، می توانید با خاطری آسوده از مزایای کامل این سیستم سازه ای لذت برده و رضایت و اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید.

مشاوره رایگان با مهندسین ما

همین حالا مشورت کنید
 

اجرای انواع بازسازی و نوسازی
انواع ساختمان
با ما مشورت کنید


ارتباط با ما

تماس با ما : 0214593